Rozwój gier platformowych

Gry platformowe są znane już od bardzo dawna. Właściwie pierwsze gry w które mieliśmy okazję zagrać, były to właśnie gry platformowe. Dostępne były już na konsolach starego typu, takich jak pegasus które znane były każdemu, czy pierwszych komputerach. Najpopularniejszą z takich gier, jest mario. Kto nie zna tego przyjaznego hydraulika który dzielnie próbuje ocalić księżniczki? Do tej pory wydawane jest naprawdę dużo takich gier, dostosowane na wszystkie urządzenia na których możemy grać.

rodzinne granie w gry

Ale tak właściwie, po czym możemy rozpoznać gry platformowe? Przede wszystkim po tym, że są to gry zręcznościowe w których poruszamy się po platformach z różnymi przeszkodami. Pierwotnie, były one bardzo 'płaskie’ w technologii 2D gdzie te platformy mocno się odznaczały. Teraz są robione też w nowoczesnej trójwymiarowej technologii ale i tak duch prawdziwych platformówek jest zachowany. Gry te są odpowiednie właściwie dla wszystkich graczy. Spowodowane jest to po prostu tym, że jest ich naprawdę dużo a tematyka ich sięga niemal każdego zagadnienia. Plusem jest też to, że twórcy wydają gry z tej kategorii zarówno dla dzieci, jak i dla starszych graczy.

Oczywiście sposób sterowania może czasem sprawić trochę trudności szczególnie na początku gry, dlatego też zazwyczaj do takich gier używa się osobnego pada w przypadku komputerów.Gry platformowe przeznaczone dla dzieci mają ułatwione sterowanie tak by dzieci bez problemu mogły czerpać radość z gry. Warto zajrzeć w tą kategorię kiedy szuka się czegoś nowego wśród gier.

Pozostałe artykuły: