Dlaczego warto zagrać w grę komputerową?

Różne sposoby spędzania wolnego czasu dzieli się na te pożyteczne i te niepożyteczne. Prowadzi to do uogólnień, które często są niesłuszne. I zapomina się przy tym, że pożyteczność może dotyczyć różnych sfer. Można robić coś, z czego jakiejś praktycznej korzyści nie ma, ale się przy tym wypocznie, odpręży, nabierze lepszego humoru, a już przecież to jest korzyścią. To przecież bardzo ważne, aby mieć dobry nastrój. Jeśli ktoś się odstresowuje grając w gry komputerowe, to jest to samo w sobie korzyścią. I jest to korzyść bardzo ważna. I nie jest jedyna. Różne gatunki gier pozwalają na rozwijanie różnego typu zdolności.

komputer do gry

Logiczne, czyli jedna z najpopularniejszych kategorii, pozwalają rozwinąć zdolność logicznego myślenia, tak przecież przydatną w życiu. Pasjanse to doskonała nauka spostrzegawczości i koncentracji. Jak ktoś chce zwiększyć swoje zdolności strategiczne, to po właśnie takie gry komputerowe powinien sięgnąć tzn. strategiczne. Chodzi w nich o to, by rozwijać miasta, budować armię, prowadzić kontakty handlowe, czasem walczyć z innymi miastami, trzeba więc być zdolnym strategiem. Grając w grę zręcznościową można nie tylko oderwać się od różnych problemów i miło spędzić wolną chwilę, ale także popracować nad refleksem, spostrzegawczością i zręcznością. Takie gry komputerowe, które pozwalają jeszcze nad czymś popracować przy okazji zabawy, to wyścigi lub gry przygodowe.

Trzeba przy nich wykazać się koncentracją i zręcznością, a więc i jednocześnie pomagają w rozwijaniu tych zdolności. Jest także masa gier przeznaczonych dla młodszych użytkowników i one pozwalają się czegoś nauczyć albo rozwijają pewne zdolności. Nie chodzi tu o edukacyjne gry komputerowe, bo w tym przypadku jest jak najbardziej oczywiste, że można się z nich wiele nauczyć. Chodzi tu i o takie gry o bardziej rozrywkowym charakterze jak np. ubieranki czy makijaż, czy też urządzanie pokoju. Przy tego typu grach kształtuje się poczucie estetyki i można się czegoś nauczyć o modzie, robieniu makijażu czy urządzaniu wnętrz. Warto więc sobie od czasu do czasu zagrać. Nie po to, by miło spędzić czas czy się zrelaksować, ale i by popracować nad sobą w jakimś obszarze.

Pozostałe artykuły: